Obrázek uživatele Chiisai

PGF 2013 je za námi

Letošní ročník PragoFFestu je definitivně za námi a jak se zdá, přežili jsme ho (více či méně) ve zdraví. :-) Je na čase dohnat spánkový deficit, zvyknout si opět na měkkou postel a mít k jídlu něco jiného než tousty... a také zhodnotit, jaký ten PGF vlastně byl.

Z pohledu letošní vedoucí linie RPG Aliance mohu říci, že jsem s naší účastí velmi spokojená. Loni, kdy jsme se jako RPGA účastnili poprvé, jsme to rozjeli ve velkém: herna a dvě přednáškové místosti zaměřené jak na veřejnost, tak na komunitu - na to se těžko navazuje. Přesto mohu říci, že omezení se pouze na jednu přednáškovou místnost byl krok správným směrem.

Ač jednotlivé pořady měly ještě širší zaměření než loni, jednoznačně byly poutavé a rozhodně úspěšné. Své přednášky si našli příznivci "pen and paper" RPGček, larpů i literatury. Vyjmenovávat a chválit jednotlivé pořady by bylo na dlouho, ale minimálně se můžete podívat na tematickou mapu RPG Aliance.

Pár podařených by ovšem stálo za zmínku. Velký úspěch zaznamenaly obě dvě fireshow, které RPG Aliance na PragoFFest zařídila (ta páteční od Ohňů Andoru měla účast přes 90 lidí). Úctyhodných 50 posluchačů přišlo na Martušákovy Vojenské omyly a přednášku o šermířských nesmyslech ve filmech od Roberta Waschky. Dalších 5 přednášek mělo účast okolo 30 lidí a pouhých šest pod 10. Průměrná návštěvnost se tedy pohybovala mezi 15 a 20 lidmi, což je vyšší než loni.

Naše herní místnost, ve které byl obětavě téměř 24 hodin denně Sniper (a tímto mu ještě jednou děkuji), byla základnou pro setkávání hráčů a Game Masterů, kteří dohromady odehráli 19 otevřených hraní. Návštěvníci PragoFFestu se mohli stát tajnými agenty, hrdými myšáky i poníženými gobliny a dalšími a dalšími bytostmi z jiných světů a časů.

Ve čtvrtek navíc pod křídly RPG Aliance proběhl sraz serverů Andor, Aragorn, Dark Age a Dracidoupe.cz, na který bylo přihlášených přes 70 uživatelů třechto serverů zaměřených na RPG. Proběhla vzájemná družba (jako za starých časů :-)) a pár lidí zůstalo na celý zbytek PGF.

Tedy abych to shrnula. Bylo fajn vás všechny zase po roce vidět. :-) Je na místě poděkovat všem přednášejícím i posluchačům (především jsem vděčná za nové tváře, které se nebály ať už připravit si vlastní program nebo přijít na pro ně neznámou akci), hlídačům naší přednáškové místnosti a také našim game masterům a jejich hráčům, jejich maminkám, že je dobře vychovaly, učitelům, spolužákům... ne, to vlastně už sem nepatří.

Jsem přesvědčená, že RPG Aliance zase zvedla laťku kvality pořadů o stupínek výše. Co bude za rok, je momentálně ještě v kostkách, nicméně minimálně letošní léto se nám pomalu začíná rýsovat - stejně jako loni bude 18.-21. července v Mohelnici GameCon, což je největší festival nepočítačových her v České republice. Můžete se těšit na desítky RPGček, deskovek, larpů, akčních her, wargaming, přednášky, tradiční mistrovství v DrD a v neposlední řadě skvělé lidi a legendární párty. A Sirien (človíček odpovědný na GC za RPG sekci) chystá celou sekci na motiv Příběhů Impéria. Takže pokud jste přesyceni konzolovými a počítačovými hrami, zarezervujte si toto datum. ;-)

Štítky: